top of page

O FIRMIE

WŁOSKI DESIGN I DOŚWIADCZENIE

OPATENTOWANE, INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA
 

Technika, logika i spójny design wpływający na użyteczność – to znaki szczególne kolekcji Ridea. Nic nie jest przypadkowe, ale ma na celu poprawę jakości otoczenia, w którym żyjemy. Niektóre z elementów opracowanych dla spełnienia tych zasad zostały objęte międzynarodowymi patentami i są zauważalne we „flagowej” kolekcji Classic, ułatwiając ukrycie zaworów i czyszczenie grzejnika. Potrzeby i zadowolenie naszych klientów leżą u podstaw wzornictwa Ridea.

 

 

DESIGN, RZEMIOSŁO I WYSOKA JAKOŚĆ
 

Wzornictwo grzejników Ridea wynika zawsze z wymagań technicznych, a przy tym odzwierciedla najlepszy włoski styl. Obsesyjna dbałość o detale oraz wytrzymałość sprawdzona w wyjątkowo wymagających warunkach, to podstawowe cechy charakteryzujące produkty Ridea.

 

 

INDYWIDUALNOŚĆ
 

Kolekcje Ridea tworzone są na bazie innowacyjnych założeń technicznych, z dbałością o szczegóły, takie jak wymiary i wykończenie. Pozwala to na opracowanie wielu wariantów odpowiadających potrzebom każdego klienta.

 

 

CIEPŁO I OSZCZĘDNOŚĆ

MNIEJSZA ILOŚĆ WODY
 

Grzejniki aluminiowe dają taką samą ilość ciepła, jak dwa pozostałe rodzaje grzejników, przy jednoczesnym zdecydowanie niższym zużyciu wody, co przekłada się na krótszy czas ogrzewania i użycia kotła, a tym samym – na niższe koszty zużycia energii.

ALUMINIUM

STAL

ŻELIWO

Ilość zużywanej wody 

OSZCZĘDNOŚĆ DZIĘKI KRÓTSZEMU CZASOWI OGRZEWANIA
 

Instalacja obejmująca grzejniki aluminiowe wymaga prawie o połowę krótszego czasu uruchomienia w porównaniu z dwoma innymi rodzajami instalacji, co jest bardzo istotną cechą w kontekście dwóch trybów ogrzewania używanych obecnie najczęściej w codziennym życiu.

Wydajność ogrzewania pomieszczeń (od 5⁰C do 21⁰C) 

MNIEJ MIEJSCA 

ALUMINIUM

 

STAL

 

ŻELIWO

ZMNIEJSZENIE WAGI
 

Spośród wielu zalet, dzięki którym aluminium stało się jednym z materiałów używanych najczęściej w wielu gałęziach przemysłu, z pewnością najbardziej charakterystyczną jest jego waga. Aluminium waży niemal trzykrotnie mniej niż stal, a pojęcie lekkich stopów jest często kojarzone właśnie z tym materiałem. Dzięki temu możliwe jest ogrzewanie pomieszczeń przy zastosowaniu bardzo lekkich grzejników, co wpływa też korzystnie na instalację.

WIĘKSZA ELASTYCZNOŚĆ
 

Mniejsza ilość wody, krótszy czas ogrzewania pomieszczeń, mniejsza waga – to czynniki, dzięki którym grzejniki aluminiowe bardzo szybko zmieniają temperaturę pomieszczenia, odpowiednio do czasu i okoliczności. Elastyczność, jaką może zapewnić tylko aluminium, sprawia, że jest ono doskonałe dla każdego, kto wymaga maksymalnego komfortu. 

TRWAŁOŚĆ ZASOBÓW

ALUMINIUM JEST TRZECIM NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJĄCYM PIERWIASTKIEM NA ZIEMI, STANOWIĄCYM 8% ZASOBÓW. ZARAZ ZA NIM ZNAJDUJE SIĘ ŻELAZO Z WARTOŚCIĄ 5,6%. 

 

 

ALUMINIUM MOŻNA PRZETWARZAĆ W NIESKOŃCZONOŚĆ. WŁOCHY SĄ TRZECIM NA ŚWIECIE NAJWIĘKSZYM PRODUCENTEM PRZETWORZONEGO ALUMINIUM.

Przykładowo, przetworzenie 200 puszek aluminiowych umożliwia wykonanie jednego designerskiego grzejnika. 

Odzyskiwanie aluminium ze złomu pozwala zaoszczędzić 95% energii w porównaniu z produkcją aluminium pierwotnego. 

Każda tona aluminium odzyskanego ze złomu pozwala na uniknięcie emisji 2000 kg CO2 do atmosfery.  

bottom of page